Zostań majstrem

Data publikacji: 9 grudnia 2015

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MAJSTREM w jednej z Gwiazd Techniki – Kopalni Srebra, Tyskim Browarium lub Kopalni Guido. W sobotę 12 grudnia te trzy obiekty zapraszają na grę fabularną, która przeniesie uczestników w czasy rewolucji przemysłowej. I choć zdobycie doświadczenia kosztuje, to udział w grze jest bezpłatny. Ponadto podczas gry będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca w kopalniach i browarze.

W czasie gry fabularnej ZOSTAŃ MAJSTREM! uczestnicy stają się czeladnikami. By zdobyć fach muszą rozwiązać zadania, pokonać trudności, poznać zwyczaje i zasady zawodu. Fabuła gry osadzona jest w okresie rewolucji przemysłowej pod koniec XIX wieku. Wśród postaci znajdą się te znane z wierzeń, jak Skarbek czy św. Barbara, ale również postacie wzorowane na autentycznych piwowarach i górnikach pracujących w tamtych czasach.
– Ważne procesy historyczne pokazuje się najczęściej z perspektywy władców i arystokratów. Zapomina się o tzw. zwykłych ludziach, którzy codzienną pracą wpływali na bieg wydarzeń – mówi Małgorzata Grabowska, koordynator Tyskiego Browarium i współorganizator gry – W grze ZOSTAŃ MAJSTREM! chcemy pokazać codzienne życie pracowników w ogniu rewolucji przemysłowej, w taki sposób, by uczestnicy gry mogli poczuć atmosferę tamtych czasów.
Ponieważ gra jest wspólnym pomysłem trzech obiektów przeplatają się w niej wątki dotyczące i browaru, i obu kopalń. Jakie tradycje łączą te miejsca? O tym przekonają się uczestnicy gry. Do udziału w grze można zgłaszać się indywidualnie lub drużynowo, w zespołach liczących do pięciu osób. Najlepsi fachowcy zostaną nagrodzeni.
Odległości między obiektami nie są małe, dlatego też w dniu gry każdy może wybrać jedno z miejsc. Zachętą do odwiedzenia kolejnej Gwiazdy Techniki jest wspólny program rabatowy, który ruszył 1 grudnia br. Dzięki niemu Ci, którzy odwiedzą jedną z trzech Gwiazd Techniki mogą liczyć na 20 proc. zniżki w kolejnej. Karta uczestnika gry działa podobnie – z nią można odwiedzić pozostałe miejsca i skorzystać z rabatu.

Gra fabularna ZOSTAŃ MAJSTREM! odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Zapisy do udziału w grze pod nr tel. 792 200 449
Więcej informacji na
www.kopalniasrebra.pl
www.tyskiebrowarium.pl
www.zabytkitechniki.pl
oraz na plakacie, który publikujemy w załączniku.

Od początku grudnia br. mamy jeszcze jeden argument, aby poznawać przemysłową historię naszego regionu. Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Kopalnia GUIDO w Zabrzu oraz Tyskie Browarium będą dostępne 20% taniej.
Program rabatowy jest skierowany do wszystkich osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Kto odwiedzi jeden obiekt, ten może otrzymać 20% zniżki przy zakupie biletu w kolejnej Gwieździe Techniki. Aby skorzystać z rabatu należy zostawić sobie dowód zakupu (paragon lub fakturę) albo datowany bilet wstępu w obiekcie biorącym udział w programie.
Dzięki tej promocji czteroosobowa rodzina odwiedzająca Kopalnię GUIDO może zaoszczędzić prawie 33 zł. W przypadku Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach zaoszczędzimy 26 zł. Trzeba pamiętać, że Tyskie Browarium mogą zwiedzać jedynie osoby pełnoletnie.
Akcja ruszyła 1 grudnia i potrwa do 30 kwietnia 2016 roku. Regulamin programu rabatowego znajduje się na stronach internetowych organizatorów oraz w serwisie Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego.