Wigilijne spotkanie samorządowców

Data publikacji: 16 grudnia 2015

Senator Maria Pańczyk-Pozdziej, radni wojewódzcy Lucyna Ekkert i Andrzej Sławik, radni Rady Powiatu Tarnogórskiego, członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, reprezentanci władz samorządowych miast i gmin powiatu tarnogórskiego, duchowieństwa oraz służb mundurowych zgromadzili się wczoraj (15 grudnia) w Starostwie Powiatowym na dorocznym spotkaniu opłatkowym.

Życzenia obecnym złożyli: przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel, starosta tarnogórski Józef Burdziak oraz senator Maria Pańczyk-Pozdziej. Opłatki poświęcił ksiądz prałat Eugeniusz Bienek.

Składając gościom życzenia, starosta Józef Burdziak powiedział:
– Boże Narodzenie i ostatnie dni mijającego roku to czas wyciszenia sporów, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i wspólnej radości z przyjścia na świat Syna Bożego. To także czas refleksji i podsumowań, dlatego pozwolę sobie na krótkie podsumowanie pierwszego roku pracy Zarządu Powiatu
W mijającym roku Zarząd Powiatu podjął wiele trudnych i niepopularnych, ale niezbędnych dla naprawy finansów decyzji. Dzięki nim nastąpiła wyraźna poprawa kondycji budżetu powiatu tarnogórskiego. Większa ilość środków finansowych na rachunku bieżącym, poprawa płynności finansowej, brak przeterminowanych zobowiązań na koniec grudnia, brak konieczności przedłużania terminów płatności na styczeń – to pierwsze efekty naszych działań, które dają nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy. Dziękuję tym, którzy nas wspierali. Wszystkim Państwu życzę zadowolenia, satysfakcji i radości z tegorocznych osiągnięć, spokojnego i radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w ciepłej rodzinnej atmosferze, a także wszelkiej pomyślności w nowym 2016 roku. Pragnę również zaprosić Państwa 10 marca na pierwszą pielgrzymkę samorządowców powiatu tarnogórskiego na Jasną Górę. Przez cały ten dzień duchowa stolica Polski będzie do dyspozycji samorządowców naszego powiatu i wszystkich gmin leżących w jego granicach. Mam nadzieję, że będzie to początek nowej tradycji.
Jeszcze raz życzę Państwu Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!