Choinka nadziei

Data publikacji: 21 grudnia 2015
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Od ośmiu lat uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Choinki nadziei” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Jednym z jej celów jest organizacja wydarzeń świątecznych w domach opieki społecznej. Mają one budować w młodzieży wrażliwość, empatię i zrozumienie sytuacji oraz potrzeb osób starszych. W tym roku szkoła również włączyła się do tej pięknej akcji. Uczniowie 18 grudnia odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Przyjaźń”.

Od ośmiu lat uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Choinki nadziei” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Jednym z jej celów jest organizacja wydarzeń świątecznych w domach opieki społecznej. Mają one budować w młodzieży wrażliwość, empatię i zrozumienie sytuacji oraz potrzeb osób starszych. W tym roku szkoła również włączyła się do tej pięknej akcji. Uczniowie 18 grudnia odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Przyjaźń”. Przygotowane przez uczniów III b technikum, pod kierunkiem wychowawczyni, anglistki Ewy Grucy i według scenariusza katechetki Marii Matykiewicz jasełka, wniosły wiele ciepła i radości do DPS-u i jak na „Budowlankę” przystało, stworzyły podwaliny pod świąteczną atmosferę, o którą stara się też personel DPS oraz sami pensjonariusze.
Uczniowie jak co roku podarowali pensjonariuszom słodycze, które były zbierane w szkole od początku grudnia. Pojawiła się też żywa choinka, podarowana przez Ogrodnictwo Kazimierowicz. Mieszkańcy DPS „Przyjaźń” śpiewali kolędy razem z młodzieżą i inicjatorką całej akcji, nauczycielką matematyki w ZSB-A, Anną Sopuch.
Na wiosnę choinka dołączy do siedmiu poprzednich, rosnących w ogródku DPS.

Call Now ButtonZadzwoń teraz