Udana interwencja – krwiodawcy parkują za darmo!

Data publikacji: 23 grudnia 2015
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Jeden z honorowych dawców, który oddaje krew w punkcie poboru działającym przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym przy ul. Pyskowickiej, zwrócił się do nas za pośrednictwem facebooka z pytaniem, czy nie można byłoby zwolnić krwiodawców z opłat za parkowanie przy szpitalu w dniach, gdy oddają tam krew. – W moim przypadku odbywa się to co 2,5 miesiąca i jest to dość kosztowne, zważywszy na to, iż czasem przy większej ilości dawców, trwa to ponad godzinę i muszę płacić za ponad godzinę parkowania – napisał nasz Czytelnik.

Jeden z honorowych dawców, który oddaje krew w punkcie poboru działającym przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym przy ul. Pyskowickiej, zwrócił się do nas za pośrednictwem facebooka z pytaniem, czy nie można byłoby zwolnić krwiodawców z opłat za parkowanie przy szpitalu w dniach, gdy oddają tam krew. – W moim przypadku odbywa się to co 2,5 miesiąca i jest to dość kosztowne, zważywszy na to, iż czasem przy większej ilości dawców, trwa to ponad godzinę i muszę płacić za ponad godzinę parkowania – napisał nasz Czytelnik. – Czy nie można tego rozwiązać w ten sposób , że wystarczyłoby pokazać legitymacje honorowego dawcy krwi, na przykład z datą i pieczątką, że dziś oddałem przed chwilą krew i wyjeżdżam z terenu szpitala nie płacąc za parkowanie? Dawców jest wielu i nie robimy tego dla pieniędzy – podkreślił.
Po otrzymaniu przez nas tej wiadomości, interwencję podjęli starosta Józef Burdziak i członek Zarządu Powiatu Andrzej Elwart. Mamy zapewnienie od pana Andrzeja Elwarta, że 21 grudnia, w rozmowie telefonicznej przeprowadzonej z panią prezes szpitala Izabelą Paprotną zostało ustalone, że honorowy dawca krwi w dniu, w którym będzie oddawał krew w szpitalu, ma wjazd na teren szpitala bezpłatnie, wystarczy żeby poinformował o tym fakcie parkingowego i okazał legitymację honorowego dawcy krwi.

Call Now ButtonZadzwoń teraz