WOPR ostrzega: nie wchodźcie na lód!

Data publikacji: 11 stycznia 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Ratownicy WOPR Katowice dokonali w ostatnim czasie inspekcji zbiorników wodnych naszego miasta i województwa po kątem grubości lodu. Wynika z niej że swieżo zamarznięte akweny na terenie naszego regionu charakteryzują się grubszą pokrywą lodową przy brzegu oraz zdecydowanie cieńszym lodem w głębi. Różnice dochodzą nawet do kilku centymetrów! W większości wypadków pokrywa lodowa jest zbyt cienka i zdradliwa do wchodzenia na nią, uprawiania sportów czy wędkarstwa!

Ratownicy WOPR Katowice dokonali w ostatnim czasie inspekcji zbiorników wodnych naszego miasta i województwa po kątem grubości lodu. Wynika z niej że swieżo zamarznięte akweny na terenie naszego regionu charakteryzują się grubszą pokrywą lodową przy brzegu oraz zdecydowanie cieńszym lodem w głębi. Różnice dochodzą nawet do kilku centymetrów! W większości wypadków pokrywa lodowa jest zbyt cienka i zdradliwa do wchodzenia na nią, uprawiania sportów czy wędkarstwa!
Ratownicy gorąco apelują o powstrzymanie się od wchodzenia na lód! Prognozy synoptyczne oscylujące wśród temperatur zerowych lub dodatnich tylko pogorszą warunki w najbliższych dniach i godzinach.
Jeżeli nawet przy próbie wejścia warstwa wytrzyma przy brzegu, to dalej lód na pewno się zarwie! Apel szczególnie skierowany jest do amatorów wędkarstwa, których sporą liczbę zaobserwowano podczas inspekcji.

Call Now ButtonZadzwoń teraz