WOPR ostrzega: nie wchodźcie na lód!

Data publikacji: 11 stycznia 2016

Ratownicy WOPR Katowice dokonali w ostatnim czasie inspekcji zbiorników wodnych naszego miasta i województwa po kątem grubości lodu. Wynika z niej że swieżo zamarznięte akweny na terenie naszego regionu charakteryzują się grubszą pokrywą lodową przy brzegu oraz zdecydowanie cieńszym lodem w głębi. Różnice dochodzą nawet do kilku centymetrów! W większości wypadków pokrywa lodowa jest zbyt cienka i zdradliwa do wchodzenia na nią, uprawiania sportów czy wędkarstwa!

Ratownicy gorąco apelują o powstrzymanie się od wchodzenia na lód! Prognozy synoptyczne oscylujące wśród temperatur zerowych lub dodatnich tylko pogorszą warunki w najbliższych dniach i godzinach.
Jeżeli nawet przy próbie wejścia warstwa wytrzyma przy brzegu, to dalej lód na pewno się zarwie! Apel szczególnie skierowany jest do amatorów wędkarstwa, których sporą liczbę zaobserwowano podczas inspekcji.