Malarstwo Michała Ogińskiego i koncert Szymona Bryzka

Data publikacji: 14 stycznia 2016

Wernisaż wystawy Michała Ogińskiego „Malarstwo” odbędzie się 20 stycznia (środa) o godz. 18.00 w Galerii Kałamarz, przy ul. Górniczej 7 w Tarnowskich Górach. Muzyczną atrakcją wieczoru będzie koncert Szymona Bryzka, który zagra najpopularniejsze utwory amerykańskich bluesowych i folkowych songwriterów z domieszką polskiego bluesa. W programie utwory Dylana, Hendrixa, Nalepy w w akustycznym wydaniu.
Organizatorami imprezy są: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, Stowarzyszenie Artystów Śląskich „Staś” i Restauracja Kałamarz. Wstęp wolny.

Michał Ogiński
mówi o sobie tak:
Jestem malarzem oraz plastykiem w Spółdzielni Familia w Tarnowskich Górach.
Fascynują mnie ludzie, dlatego że ludzie wzbudzają we mnie więcej emocji niż domy, czy kwiaty czy martwe natury. Oczywiście kiedyś malowałem także martwe matury, lecz były chyba zbyt wywrotowe. Przedstawiały np. półki z puszkami z piwem, co nie spodobało się policji i straży miejskiej w Cieszynie. Tutaj można zobaczyć materiał o tym incydencie:
Idąc tropem mojego brata Piotra, który ma kanał na You Tube „Kocham Gotować”,
postanowiłem przez jakiś czas kręcić różne filmy, w których próbowałem przyjrzeć się ewenementom współczesnej sztuki, ich twórcom i dziełom. Cykl tych filmów nazwałem „I ty możesz zostać współczesnym artystą”. Na tym jednak skończyła sie moja kariera youtubera:
https://www.youtube.com/watch?v=K0EWWMTTMjw HYPERLINK
https://www.youtube.com/watch?v=K0EWWMTTMjw&list=PL2E90E36C25D480B3″& HYPERLINK
Moim marzeniem jest założenie studia filmów animowanych, coś jak Disney. 😉 Mam nikłe doświadczenie w tym temacie, ale mogę pochwalić się jedną animacją o czerwonym kapturku:

Kto chciałby zobaczyć więcej moich obrazów niż te, które znajdą się na wystawie, zapraszam na moją stronę na facebooku: www.facebook.com/OginskiMichal
(Informacja: nie przyzwyczajam się do obrazów, lubię jak idą w świat przynosząc klientowi zadowolenie a mnie pieniądze.)
Wiele osób pyta mnie o wykształcenie, jakby ta sprawa była najistotniejsza w moim zawodzie. Odpowiadam zgodnie z prawdą, że skończyłem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach i Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych, Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (licencjat)- nie wiem kto wymyślił tę nazwę ale pewnie dostał niezłe pieniądze za każde słowo, dlatego jest ich tak dużo.(Dla lubiących drążyć i pytać – nie! Nie jest to ASP.)
Każdego zachęcam do malowania, zwłaszcza tych z Państwa, którzy obejrzawszy moje obrazy pomyślą, że można malować lepiej. Oczywiscie że można! Kto za moja przyczyną zacznie malować lepiej i zrobi wystawę, tego proszę o zaproszenie. Proszę przesłać mi je na maila: mogin@interia.pl
Na ten e-mail można także przesyłać propozycje współpracy, zamówienia na malowanie portretów oraz inne. Spółdzielnia Familia, w której pracuję (teraz wybaczą Państwo trochę prywaty) znajdującą się 15 m od Restauracji Kałamarz, podejmie się wielu zadań i wyzwań związanych z rękodziełem, szyciem, usługami poligraficznymi, projektowaniem, robieniem magnesów, pamiątek, obrazków, etc.
Więcej informacji można przeczytać na www.facebook.com/spoldzielniaFamilia
Bycie artystą ma wiele dobrych stron, jedną z nich są wyjazdy na plenery malarskie. Do tej pory uczestniczyłem w wielu plenerach w Republice Czeskiej, w Niemczech oraz w Polsce.
Miałem też sporo wystaw w Piekarach Śląskich, w Mc Donald’s w Katowicach,w Koziegłowach, w Tarnowskich Górach i można by wymieniać.
Kilka lat temu byłem współorganizatorem Biennale Sztuki w Wenecji Cieszyńskiej, z czego jestem niezwykle dumny. Wierzę, że kolejni organizatorzy zorganizują to wydarzenie jeszcze lepiej.

www.facebook.com/Biennale.w.Wenecji.Cieszynskiej

Podczas wernisażu zapraszam do jedzenia kanapek, bo na wernisażach – tak twierdzę – nie ogląda się obrazów, bo jest zbyt tłoczno, gwarno i głośno. Będzie mi więc niezmiernie miło, jeśli wrócicie Państwo do Kałamarza innego dnia, aby móc w ciszy obejrzeć moje obrazy.
Zapraszam.
Michał Ogiński