Wygraj wyjazd do Brukseli

Data publikacji: 20 stycznia 2016

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, w imieniu Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, do udziału w VII Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.
Konkurs zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń historycznych województwa śląskiego i stanowi źródło inspiracji do poszukiwania i odkrywania prawdy o bestialskim mordzie dokonanym na polskich żołnierzach w 1940 roku.

Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach (gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści otrzymają nagrody rzeczowe.
Prace konkursowe należy nadsyłać do 14 marca 2016 r. na adres: Biuro Poselskie Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Al. NMP 24/11, 42-200 Częstochowa, tel/fax 34/313 31 40. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 15 kwietnia 2016 roku.

W ciągu sześciu dotychczasowych edycji konkursu zgłoszono 1571 prac z całego województwa śląskiego. Uczestnicy wielokrotnie podkreślali, że dzięki udziałowi w konkursie dostrzegli bezmiar okrucieństwa, które miało miejsce na ziemi katyńskiej.
Ten wyjątkowy projekt edukacyjny wyszedł poza ramy tytpowego konkursu literackiego, dając młodym ludziom możliwość spotkań z żywymi świadkami historii, wymiany doświadczeń, a także szansę na debiut literacki, bowiem najlepsze prace zostają wydane w pamiątkowej publikacji.
Bliższe informacje o VII Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim, w tym regulamin i karta zgłoszenia, znajdują się na stronie www.jadwigawisniewska.pl w zakładce KONKURS Prawda i kłamstwo o Katyniu.
Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy ciekawych prac.