Starosta przekazał obraz na aukcję charytatywną

Data publikacji: 28 stycznia 2016

Starosta tarnogórski Józef Burdziak, na zaproszenie organizatorów, objął patronatem honorowym zorganizowany 30 stycznia 2016 r. Wiedeński Bal Charytatywny, który odbył się w restauracji Appassionata w Radzionkowie. Starosta przekazał jako dar na aukcję charytatywną obraz Andrzeja Hamery pt. „Brynek”.
II edycja Wiedeńskiego Balu odbyła się się z udziałem austriackich muzyków klasycznych. Formacja Damen, która wystąpiła na balu, to pięć pięknych i utalentowanych instrumentalistek z gościnnym udziałem światowej sławy mezzosopranistki Kateriny Hebelkovej.

Głównym punktem imprezy była licytacja przedmiotów przekazanych m.in. przez Violę Piekut, Kubę Błaszczykowskiego, Otylię Jędrzejczak, Radosława Majdana, Grzegorza Turnaua.
Dochód z licytacji przekazany zostanie na dwa cele: dofinansowanie operacji serca dwuletniego Boryska Loski oraz dofinansowanie rehabilitacji podopiecznego Stowarzyszenia Ligii Kobiet Nieobojętnych Szymona Szpaka, który w wyniku poważnego wypadku od kilku lat przebywa w śpiączce.