Starosta na studniówce

Data publikacji: 1 lutego 2016

Na zaproszenie swoich byłych uczniów starosta tarnogórski Józef Burdziak wziął w piątek 29 stycznia udział w studniówce tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach.
Przed objęciem swojej funkcji w samorządzie powiatowym starosta był nauczycielem tej szkoły i wychowawcą klasy o profilu strażackim, która w tym roku przystąpi do matury.
Zabierając głos w części oficjalnej, starosta powiedział:

– Szanowna Pani Dyrektor, Szanowni Nauczyciele i Rodzice, a przede wszystkim Wy, Drodzy Maturzyści!

Zabierając głos w części oficjalnej, starosta powiedział:

Bardzo się cieszę, że w ten wyjątkowy wieczór, podczas Waszego pierwszego dorosłego balu, mogę być tu razem z Wami. To chyba dla Was pierwsza taka magiczna noc w życiu, kiedy uświadamiacie sobie, że naprawdę nie jesteście już dziećmi. I nie chodzi mi tylko o tę Waszą zewnętrzną dorosłość, którą dziś widać w Waszym wyglądzie – w eleganckich garniturach młodych dżentelmenów, w pięknych kreacjach i modnych fryzurach młodych dam. Chodzi mi bardziej o to wewnętrzne poczucie, że już dojrzeliście do tego, aby wkrótce zmierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Nie mogę Wam obiecać, że dorosłe życie zawsze będzie łatwe, lekkie i przyjemne, ale mogę Wam życzyć odwagi i wytrwałości w realizacji życiowych planów i mądrości w dokonywaniu właściwych wyborów. Jestem przekonany, że szkoła, z którą w tym roku się rozstaniecie, dobrze przygotowała Was do podjęcia pracy lub dalszego kształcenia, do funkcjonowania w dynamicznie rozwijającym się świecie, za co należy się podziękowanie dla całego Grona Pedagogicznego.
Wszystkim tegorocznym Maturzystom życzę, aby chwile spędzone na dzisiejszym balu jak najdłużej pozostały w Waszej pamięci i abyście te przysłowiowe sto dni, które dzielą Was od matury, jak najefektywniej wykorzystali na naukę.
Życzę Wam z całego serca pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych, a dzisiaj po prostu wesołej zabawy!