Urodziny „Sokoła”

Data publikacji: 5 lutego 2016

LKS „Sokół” w Orzechu obchodzi w tym roku 65-lecie działalności. Jubileuszowe obchody odbędą się 6 lutego. Starosta tarnogórski Józef Burdziak wystosował z tej okazji do prezesa klubu Adama Francika list gratulacyjny następującej treści:

”Szanowny Panie Prezesie!
W imieniu własnym i całego Zarządu Powiatu Tarnogórskiego składam na Pana ręce serdeczne gratulacje z okazji 65-lecia działalności Ludowego Klubu Sportowego „Sokół” Orzech.

”Szanowny Panie Prezesie!
Obchody jubileuszowe są doskonałą okazją do podziękowania tym wszystkim, którzy na co dzień poświęcają swoją pracę i czas, aby poprzez sport wychowywać kolejne pokolenia młodych ludzi.
Pragnę wyrazić uznanie dla pracy działaczy i trenerów, a także
dla zawodników, za wysiłek i serce wkładane w treningi i mecze, które owocują sukcesami sportowymi, będącymi powodem do dumy.
Życzę Wam wszystkim wytrwałości i hartu ducha w pokonywaniu codziennych trudności, wiele radości i satysfakcji z dalszych sukcesów sportowych oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.”

A oto krótkie kalendarium, z najważniejszymi wydarzeniami z historii klubu:
Rok 1951 – Założenie w Orzechu Klubu Sportowego LZS Orzech
Rok 1953 – Otwarcie boiska sportowego w Orzechu
Rok 1972 – Klub przyjmuje nazwę LZS „Sokół” Orzech
Rok 1992 – Klub zmienia nazwę z LZS na LKS
Rok 2003 – I awans drużyny seniorów do klasy „A”
Rok 2005 – Ufundowanie sztandaru dla klubu
Rok 2008 – Renowacja boiska i II awans drużyny seniorów do „A” klasy
Rok 2012 – Awans drużyny seniorów do klasy okręgowej
Rok 2013 – Drużyna juniorów zdobywa tytuł Mistrza Juniorów Podokręgu Bytom i awans do Śląskiej Ligi Juniorów
Rok 2014 – Oddanie do użytku budynku Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Orzechu
Rok 2016 – 65-lecie istnienia klubu sportowego w Orzechu.