Przekaż 1 procent podatku potrzebującym

Data publikacji: 8 lutego 2016

Zachęcamy do przekazania 1 procenta podatku jednej z organizacji pożytku publicznego działających na terenie powiatu tarnogórskiego.
Kto może to zrobić?
1 procent podatku mogą przekazać: podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych; podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych; podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.
Jak możesz to zrobić?
Wybierz organizację pożytku publicznego (OPP)
• lista OPP z terenu powiatu tarnogórskiego znajduje się w załączniku;

Kto może to zrobić?
Jak możesz to zrobić?
Wybierz organizację pożytku publicznego (OPP)
• lista OPP z terenu powiatu tarnogórskiego znajduje się w załączniku;
• wykaz wszystkich OPP publikowany jest na stronach Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS w zakładce BAZA OPP/WYKAZ.
Wypełnij rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38).
Wpisz numer KRS wybranej organizacji oraz kwotę, którą chcesz przekazać dla OPP.
Złóż zeznanie podatkowe i zapłać podatek.

źródło: ngo.pl