Artysta weterynarz

Data publikacji: 18 lutego 2016

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Borowca „Akwarele”. Wernisaż odbędzie się 20 lutego 2016 r. (sobota) o godz. 19.00 w Klubie 22, przy ul. Czarnohuckiej 22 w Tarnowskich Górach.
Organizatorem wystawy i wernisażu jest Wydział Edukacji, Kultury i Sportu starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, Klub 22 oraz Stowarzyszenie Artystów Śląskich „Staś”.
Jerzy Borowiec to doktor nauk weterynaryjnych, właściciel przychodni weterynaryjnej we Lwówku Śląskim. Maluje przede wszystkim techniką akwareli.

Rzadziej posługuje się farbami akrylowymi oraz pastelami. Jest członkiem Kolonii Artystycznej „Nowy Młyn” w Szklarskiej Porębie oraz Stowarzyszenia Ars Longa w Kamiennej Górze. Jest autorem ponad trzydziestu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Swoje prace prezentował między innymi w Nowym Jorku, w Chrastavie – Czechy, Wilthen i Görlitz – Niemcy, oraz w miejscowości Hnusta na Słowacji. W kraju jego akwarele były wystawiane między innymi w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Dworku Goethego w Tarnowskich Górach, Panoramie Racławickiej we Wrocławiu, Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu w Zakopanem. Ważnymi miejscami, jak podaje autor, w których prezentował swe prace, są także: Galeria Lotos w Kamiennej Górze oraz Galeria Klatka w Lwówku Śląskim.