Kobiecość w Kałamarzu

Data publikacji: 18 lutego 2016

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Bernadety Nowak „Kobiecość”. Wernisaż odbędzie się 19 lutego o 17.00, w Galerii Kałamarz przy ul. Górniczej 5 w Tarnowskich Górach. Organizatorem jest Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, we współpracy z Restauracją Kałamarz oraz Stowarzyszeniem Artystów Śląskich „Staś”.

Bernadeta Nowak pochodzi z Krynicy Górskiej. Z wykształcenia jest chemikiem, z zamiłowania malarką. Zainteresowanie sztuką przejęła od ojca, który malował i rzeźbił. Jednym ze wspomnień z jej dzieciństwa są artyści malujący na deptakach Krynicy. Wśród nich był Nikifor Krynicki – Epifaniusz Drowniak.
Malarka od 27 lat mieszka w Kamiennej Górze . Od 6 lat działa artystycznie. Uczestniczy w plenerach malarskich, wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Jest członkiem Kamiennogórskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Ars longa, vita brevis” – „Życie krótkie, sztuka długa”.
Od roku 2010 roku jej prace znajdują się w internetowej europejskiej galerii malarstwa: www.touchofart.eu .
W 2011 roku została przyjęta do grona artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych działających w Stowarzyszeniu „Nowy Młyn” – Kolonia artystyczna”. Stowarzyszenie ma siedzibę w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Skupia artystów z Karkonoszy i Gór Izerskich. Obrazy Bernadety Nowak, szczególnie portrety, znalazły już swoje miejsce w wielu krajach na świecie. Są to m.in. Niemcy, USA, Kanada, Włochy, Szwajcaria, Anglia, Ukraina .
W grudniu 2014 roku została członkiem Oddziału Dolnośląskiego Związku Artystów Plastyków.

Adres strony internetowej na której można dokładnie obejrzeć drogę artystyczną i prace Bernadety Nowak: noberna.twomini.com