Kolejne medale AHINSY

Data publikacji: 18 lutego 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Sześciu zawodników UKS Judo AHINSA wystartowało w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Polskiego Związku Ju-jitsu (BBJ) Młodzieży i Kadetów, który odbył się w Mysłowicach 13 lutego. Po stoczeniu trzech trudnych walk I miejsce w zawodach w wadze 52 kg zdobyła Agata Binek. Przeciwniczkami Agaty były: Wiktoria Zarychta ze Szczecina, Natasza Siódmiak z Rybnika i Patrycja Wnęk ze Strzyżowa. Szczególnie ciekawa była walka z Patrycją Wnęk, kiedy po pięknym rzucie na harai–goshi, Aga w parterze dokończyła walkę zakładając dźwignię, po której przeciwniczka się poddała. Agata została również wybrana najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii Juniorka Młodsza NeWaza.
Pozostali zawodnicy spisali się także nieźle. I miejsce w wadze 44 kg zajęła Małgorzata Woś. II miejsce w wadze 40 kg, zajął Łukasz Szołtysik przegrywając walkę o I miejsce z Nikodemem Bączkowskim z Bakserkers Szczecin (klub jest prowadzony przez trenera kadry narodowej ju-jitsu ne-waza (BBJ) Bagińskiego). Łukasz był bardzo blisko zwycięstwa, ale zabrakło odrobiny szczęścia w końcówce walki. Mamy nadzieję na udany rewanż w Mistrzostwach Polski Kadetów.
III miejsca zajęły w grupie młodzieżowców: w wadze + 70 kg Weronika Rumak oraz w wadze do 70 kg najmłodsza zawodniczka tej grupy wiekowej (będąca jeszcze juniorką, walczyła z 5 lat starszymi od siebie zawodniczkami w tym z aktualną mistrzynią świata Justyną Sitko) Martyna Nolewajka.
IV miejsce w grupie kadetów zajął startujący po raz pierwszy w tak ważnych zawodach Antoni Woś.
Gratulujemy i czekamy na wyniki kwalifikacji do kadry narodowej Polskiego Związku Ju-Jitsu!