Konferencja w leśnym zakątku

Data publikacji: 9 marca 2016

Na zaproszenie burmistrza Kalet Klaudiusza Kandzi, starosta tarnogórski Józef Burdziak weźmie udział w VI Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, pod hasłem “Czym Kalety zaskoczą turystów w roku 2016”. Konferencja odbędzie się 11 marca w ośrodku wypoczynkowym “Zielona”. Uczestniczyć w niej będą m.in. przedstawiciele nadleśnictw Świerklaniec i Koszęcin – nadleśniczy Włodzimierz Błaszczyk oraz nadleśniczy Krzysztof Lysik, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot, prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Łukasz Czapik oraz posłowie na Sejm RP.
Zielona jest od lat jednym z najpopularniejszych miejsc turystyczno-rekreacyjnych w regionie. Cykliczne konferencje grupują podmioty mające realny wpływ na rozwój terenów wypoczynkowych wokół zbiorników wodnych w Zielonej, w celu inicjowania ich współpracy.