Pielgrzymka samorządowców powiatu tarnogórskiego

Data publikacji: 11 marca 2016

10 marca odbyła się pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu tarnogórskiego na Jasną Górę, połączona z wizytą w Starostwie Powiatowym w Częstochowie i spotkaniem z przedstawicielami częstochowskich władz samorządowych.
W pielgrzymce, zorganizowanej z inicjatywy starosty Józefa Burdziaka, uczestniczyli m.in. wicestarosta Marian Szukalski, członek Zarządu Powiatu Andrzej Elwart, burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, radni powiatowi, radni Gminy Zbrosławice oraz pracownicy samorządowi Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Pobyt na Jasnej Górze rozpoczął się mszą świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu, odprawioną w intencji samorządowców i wszystkich mieszkańców powiatu. Po nabożeństwie uczestnicy pielgrzymki zwiedzali Jasną Górę pod opieką ojca Kamila Krzysztofa Szustaka, dyrektora Radia Jasna Góra i kapelana 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego.
Drugą część programu pobytu w Częstochowie stanowiła wizyta w tamtejszym Starostwie Powiatowym. Wicestarosta częstochowski Henryk Kasiura przedstawił gościom z Tarnowskich Gór informacje na temat powiatu częstochowskiego, m.in. dotyczące organizacji pracy Starostwa Powiatowego, jednostek organizacyjnych, współpracy zagranicznej oraz ciekawych miejsc i zabytków. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Zarządu Powiatu Częstochowskiego Jan Miarzyński i Krzysztof Smela.
Po wymianie doświadczeń i upominków gospodarze i goście wyrazili wolę kontynuacji współpracy obydwu powiatów.