AHINSA w blasku złota

Data publikacji: 17 marca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W hali MOSiR-u w Sosnowcu odbyła się kolejna runda Zagłębiowskiego Turnieju Judo Juniorów młodszych, Młodzików i Dzieci. Wśród prawie 300 zawodników znalazło się pięcioro zawodników UKS Judo AHINSA, którzy spisali się znakomicie, bowiem wszyscy wrócili ze złotymi medalami!
Śmiało można powiedzieć, że zrobili ponad 100% normy, ponieważ Agata Binek i Łukasz Szołtysik startowali w dwóch kategoriach wagowych i wiekowych i zdobyli po dwa złote medale. Bilans wyniósł 7 złotych medali zdobytych przez pięcioro zawodników. Gratulujemy!

Swoje kategorie wagowe wygrali :

Szymon Gutkowski w wadze 46 kg,
Tymon Zylla w wadze 32 kg
Ryszard Gołkowski w wadze 38 kg

Agata Binek w wadze do 53 kg, w finale pokonała rzutem na ippon, Martynę Jankowską ze Szkoły Sportowej Mysłowice, natomiast startując w wyższej kategorii wiekowej (juniorek młodszych) i wyższej kategorii wagowej (do 55 kg) pokonała kolejno: Martynę Bolek z Płomienia Milowice, Nikolę Klabecką z MOSiR Cieszyn, Klaudię Bałszun z Budowlanych Sosnowiec i Natalię Dobrodziej z AZS Gliwice. Agata była bez wątpienia najlepszą zawodniczką turnieju.

Łukasz Szołtysik w wadze do 40 kg w finale wygrał przez duszenie z Łukaszem Błaszczykiem z Gwardii Bielsko Biała, a w grupie starszej w wadze 42 kg, pokonał przed czasem Adriana Jakubczyka z Budowlanych Sosnowiec i Igora Petrygę z Płomienia Milowice. Szczególnie mógł się podobać rzut na ippon seoinagę wykonany na Petrydze, kończący tę walkę przez ippon.