15 lat skończył Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”

Data publikacji: 18 marca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Piętnaście lat temu, 15 marca 2001 roku, Krzysztof Głaz i Dariusz Graf zarejestrowali stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” z siedzibą w Zespole Szkół Publicznych nr 2 Sportowych w Tarnowskich Górach.
Zaczynali treningi z jedną grupą i kilkoma osobami na zapleczu szkoły na kilku materacach wypożyczonych im przez klub „Czarni” Bytom.
Pod koniec roku 2001 otrzymali pełnowymiarową matę z Polskiego Związku Judo i mogli ją rozkładać na małej sali gimnastycznej.

Piętnaście lat temu, 15 marca 2001 roku, Krzysztof Głaz i Dariusz Graf zarejestrowali stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” z siedzibą w Zespole Szkół Publicznych nr 2 Sportowych w Tarnowskich Górach.
Zaczynali treningi z jedną grupą i kilkoma osobami na zapleczu szkoły na kilku materacach wypożyczonych im przez klub „Czarni” Bytom.
Pod koniec roku 2001 otrzymali pełnowymiarową matę z Polskiego Związku Judo i mogli ją rozkładać na małej sali gimnastycznej.
Po dwóch latach klub liczył już ponad 70 osób uprawiających judo. W 2005 roku otrzymał na wyłączność salę (na której obecnie trenuje) i zainicjował otwarcie gimnazjalnych klas sportowych o profilu judo.
Obecnie na tej sali uprawia judo od 150 do 200 ćwiczących w 7 grupach wiekowych.
Klub UKS „Dwójka” gościł Francuski klub Grand Rouen, który podczas objazdowych wakacji spędził w Tarnowskich Górach kilka dni.
W „Dwójce” gościli też Olimpijczycy:
Paweł Nastula (Mistrz Olimpijski, Ateny 1996)
Paweł Zagrodnik (Londyn 2012, 5 miejsce)
Przemysław Matyjaszek (Pekin 2008, 5 miejsce)
Robert Krawczyk (Ateny 2004 – 5 miejsce, 2008 Pekin – 7 miejsce)
– Korzystając z tej rocznicy chcemy wszystkim, którzy mieli wkład w rozwój naszego klubu, podziękować. Dziękujemy Dyrekcji szkoły za przychylność i umożliwianie nam dalszego rozwoju. Ślemy życzenia za ocean do Tomka Draszawki na którego zawsze mogliśmy liczyć i w początkowym etapie rozwoju klubu bardzo nam pomagał nie tylko podczas prowadzenia zajęć ale także podczas wszystkich prac związanych z rozbudową sali. Dziękujemy Aleksandrowi Nikoniukowi, który pomógł nam podczas rejestracji klubu. Serdeczne podziękowania również dla Marka Chojana i Piotra Kolczarka, na których pomoc zawsze możemy liczyć. Wspominamy również śp. Józefa Wiśniewskiego (wieloletniego prezesa Polskiego Związku Judo i Śląskiego Związku Judo), który zawsze służył pomocą i radą zwłaszcza w początkowym okresie istnienia naszego klubu. Dziękujemy oczywiście wszystkim, którzy wylewają pot na macie w czasie treningów. Bo to dzięki Wam i Waszej pracy na naszej sali jest obecne judo – mówią Dariusz Graf i Krzysztof Głaz.
Uroczyste obchody 15-lecia klubu zaplanowane są na wrzesień. Odbędą się w Hali Sportowej.

Call Now ButtonZadzwoń teraz