V Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny

Data publikacji: 22 marca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W sobotę 19 marca w Truszczycy odbyły się już po raz piąty zawody, w których biegacze powitali w kaletańskich lasach wiosnę na sportowo. Truszczycka impreza jest pierwszą tego typu w całorocznym terminarzu biegowym w Powiecie Tarnogórskim. Corocznie współorganizują ją: miasto Kalety, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.

Wczesnowiosenna pogoda dopisała. Pomimo jedynie kilku kresek na powyżej zera na termometrze- nikt nie narzekał, a grupki zawodników już od godziny 10-tej rozgrzewały się w pobliżu startu zawodów. Bieg rozpoczął się o godzinie 11-tej. W szranki stanęło 33 zawodników i zawodniczek.
Jako pierwszy niespełna 5-cio kilometrową trasę ukończył Kamil Bezner z Bytomia (czas: 16,26 minuty), drugi był Marek Kukowka z Gwoździan (16,41), a trzeci- kilkukrotny zwycięzca Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny- Kamil Kubat ze Świerklańca (16,45). Wśród kobiet najlepsza była Aneta Dmowska z Gwoździan (22,24) przed Mają Wac z Bychowej w woj. lubelskim i Magdaleną Badowiec z Tarnowskich Gór (23,39).
Po ukończeniu biegów przez wszystkich zawodników nastąpiła dekoracja zwycięzców, której dokonali burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach – Pani Katarzyna Wilk. Tradycyjnie też odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Klasyfikacja w kategoriach:

Mężczyźni:

17-39 lat

1. Kamil Bezner
2. Marek Kukowka
3. Kamil Kubat

1. Piotr Gryboś
2. Marek Dmowski
3. Andrzej Dziuk

Kobiety:

15-16 lat

1. Agata Piecha