Śniadanie świąteczne i paczki od zajączka

Data publikacji: 23 marca 2016

Około stu ubogich mieszkańców powiatu tarnogórskiego spotkało się 23 marca na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Caritas Parafii Matki Boskiej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach.

Śniadanie odbyło się w sali bankietowej Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach. Potrawy pobłogosławił ks. prałat Eugeniusz Bienek. Życzenia świąteczne wszystkim obecnym złożyli: starosta tarnogórski Józef Burdziak, przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel, dyrektor PCPR Klaudia Zyśk i były radny Paweł Mrachacz, który w 2002 roku, wraz ze starostą Józefem Burdziakiem, zainicjował organizowanie wigilijnych i wielkanocnych spotkań dla potrzebujących mieszkańców powiatu.
Po wspólnym wielkanocnym posiłku, składającym się z tradycyjnych potraw świątecznych, dzieci dostały paczki ze słodyczami, a w role „zajączków” wcieliły się uczennice „Staszica”.