Spotkanie wielkanocne w Kaletach

Data publikacji: 23 marca 2016

Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Andrzej Elwart złożył w imieniu samorządu powiatowego życzenia świąteczne uczestnikom uroczystego śniadania wielkanocnego, zorganizowanego 22 marca w Kaletach przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne. Władze miasta reprezentowali na tym spotkaniu burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia i przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak. Wielkanocne potrawy poświęcił ksiądz Wojciech Ciosmak, proboszcz parafii w Kaletach Jędrysku.

– Od początku działalności naszej organizacji jednym z jej celów jest wyciągnięcie z domów i zintegrowanie z otoczeniem ludzi, którzy z różnych powodów zamknęli się w sobie i swojej samotności, a przecież samotność jest nie mniej uciążliwa niż choroba, niepełnosprawność czy ubóstwo – mówi Maria Rogocz, współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego.
Stowarzyszenie działa od 2007 roku, jego członkami są głównie emeryci, a do jego tradycji od dziewięciu lat należy organizowanie śniadań wielkanocnych i spotkań wigilijnych dla osób samotnych, będących w trudnej sytuacji materialnej.