Rodzeństwo Binków na podium!

Data publikacji: 24 marca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Dwa brązowe medale w Pucharach Polski w Judo rozegranych 19 i 20 marca w Suchym Lesie k/ Poznania zdobyło rodzeństwo Binków – Agata i Jakub.

Agata wywalczyła III miejsce w wadze 52 kg, wygrywając z Martyną Burzyńską z UKS Smecz Pobiedziska i Kingą Kniter z MKS Juvenia Wrocław, a w walce o finał uległa bardzo mocnej Litwince Gabriele Zilionyte, ale walkę o III miejsce wygrała przez ippon z zawodniczką UKS RYŚ Warszawa Alicją Ołdak .

Agata w ubiegłym roku wygrywała w Pucharach Polski w kategorii 48 kg. Sukces w wyższej wadze potwierdza, że jest czołową zawodniczka Polski także w kategorii 52 kg.

Jakub wygrał kolejno z Gabrielem Skipałą z UKJ Lemur Warszawa, z Maciejem Stańczykiem z MKS Juvenia Wrocław, z Kacprem Korzeniewskim z UKS Sakura Płock. W walce o finał uległ Tomaszowi Zielskiemu z Galeonu Gdynia po ładnej, wyrównanej walce. Dwa lata temu Kuba wygrał z nim w Mistrzostwach Polski Młodzików. W walce o III miejsce, Jakub szybko uporał się z Patrykiem Stemplewskim z SGKS Wybrzeże Gdańsk.
Kuba jest aktualnym mistrzem Polski w wadze 50 kg, ale w tym roku startuje w wadze 55 kg.

VII miejsce w wadze do 70 kg w grupie juniorem młodszych zajęła Martyna Nolewajka, Wygrywając dwie walki i dwie przegrywając. Martyna w tym roku startuje po raz pierwszy w grupie juniorek, poprzednio startując w młodziczkach była v-ce mistrzynią Polski oraz medalistką wielu Pucharów Polski. Startował także Łukasz Szołtysik (po raz pierwszy w wadze 42 kg) i przy pechowym losowaniu trafił na rozstawionego z numerem 1 w tej wadze Ziółkowskiego, z którym przegrał ( kontra po swoim ataku).

Gratulujemy medali i udanego startu i życzymy sukcesów, bo już za pasem eliminacje do OOM i Puchary Polski w grupie juniorskiej.