Warsztaty z wolontariuszami

Data publikacji: 1 kwietnia 2016

W okresie świątecznym wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu nie mogli narzekać na brak zajęć. Zaczęli od zorganizowania w szkole „baru sałatkowego”, z którego dochód został przeznaczony na zakup materiałów papierniczych potrzebnych do przeprowadzenia wielkanocnych warsztatów. Z zakupionymi materiałami grupa 18 uczniów odwiedziła zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach, by wspólnie z seniorami wykonać ozdoby wielkanocne. Mieszkańcy DPS-u zostali poczęstowani babeczkami upieczonymi przez uczennice Paulinę Jarugę (3b) i Agnieszkę Pogorzałek (1a).

Wolontariusze gościli także w swojej szkole grupę dzieci przebywających w Domu Samotnej Matki w Tarnowskich Górach. Dzieci uczestniczyły w „warsztatach zajączkowych” – wykonywały ozdoby wielkanocne, brały udział w konkursach oraz zabawach ruchowych. Na pożegnanie każdy z małych uczestników otrzymał słodycze i drobne upominki. Ola Zubek (2d) i Patrycja Chmiela (2d) zadbały o słodki poczęstunek, a restauracja „Dworek Pod Akacją” z Nowego Chechła zasponsorowała darmową pizzę. W rolę wielkanocnego zająca wcielił się Wojtek Langosz (2d). W spotkaniu wzięli udział : Weronika Rogacka, Patrycja Chmiela, Amanda Sok, Bogna Gawron, Marcelina Cenula, Wojtek Langosz (2d); Magdalena Ślązok, Kasia Bajor (2b); Małgosia Miś, Ewelina Muszalska (2c); Ola Wylężek (3a). Wielkanocne akcje SKW zorganizowały panie Ewa Kolricz i Katarzyna Czierpka Szkolny Klub Wolontariusza działa w gimnazjum już od kilku lat i obecnie liczy 63 członków. Opiekunem Klubu jest pani Katarzyna Czierpka.