Szukamy rady na odpady

Data publikacji: 4 kwietnia 2016

Na prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” z Radzionkowa starosta tarnogórski Józef Burdziak objął patronatem honorowym kampanię edukacyjną „Szukamy rady na odpady”.
Celem kampanii jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz uzyskanie trwałej zmiany postaw młodych ludzi wobec środowiska, a także wsparcie systemu gospodarowania odpadami w powiecie tarnogórskim poprzez promowanie właściwych zachowań.

W ramach tegorocznej edycji kampanii „Szukamy rady na odpady” odbędą się następujące wydarzenia:

21 kwietnia – XXX spotkanie Akademii Edukacji Ekologicznej
28 kwietnia – XI Przedszkolny Festiwal Ekologiczny
6 maja – XI Otwarta Konferencja Ekologiczna
Luty – maj – X edycja Programu „Moje czyste miasto”

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” powstało 18 marca 2004 r. Jest ogólnopolskim stowarzyszeniem z siedzibą w Radzionkowie. Opiera swoją pracę na wolontariacie. Jego cykliczne, powiązane ze sobą działania, adresowane są do dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu.
Dotychczasowymi działaniami kampanii „Szukamy rady na odpady” objęto już ok. 60 tys. uczestników, głównie z powiatu tarnogórskiego, Bytomia i Piekar Śląskich.