Powiatowi Mistrzowie SUDOKU

Data publikacji: 7 kwietnia 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Znani są już Mistrzowie SUDOKU Powiatu Tarnogórskiego 2016 w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zostali nimi Dawid Żurek i Marta Kluba.

Znani są już Mistrzowie SUDOKU Powiatu Tarnogórskiego 2016 w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zostali nimi Dawid Żurek i Marta Kluba.
Przypomnijmy, że w Wieloprofilowym Zespole Szkół, na wzór odbywających się od kilku lat Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Polski, odbył się 5 kwietnia finał I Powiatowego Konkursu Matematycznego SUDOKU. Dziś organizatorzy przysłali nam wyniki konkursu. Największą liczbę punków, i tym samym tytuł „Mistrza SUDOKU Powiatu Tarnogórskiego 2016 roku” uzyskali: w grupie gimnazjalistów: Dawid Żurek z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach a w grupie szkół ponadgimnazjalnych Marta Kluba z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach.
Kolejne miejsca zajęli:
Miejsce drugie – Marta Szucmajer z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu oraz Magdalena Wolny z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach,
Miejsce trzecie: Dominik Langer z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamieńcu oraz Karolina Szczesiak z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach.
Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas tegorocznego Forum Edukacyjnego.
Nad przebiegiem i organizacją konkursu czuwały nauczycielki matematyki Wieloprofilowego Zespołu Szkół: Małgorzata Wesołek oraz Barbara Minkus.

Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział 14 szkół z terenu powiatu tarnogórskiego. Do finałowego – powiatowego etapu zakwalifikowało się 26 uczniów:
Michał Białek i Dawid Żurek z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach,
Anna Just i Wiktoria Skowronek z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach,
Marta Szucmajer i Dominik Langer z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu,
Mateusz Zaręba i Natanael Szyguła z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie,
Maja Kuder i Aleksy Walczak z Publicznego Gimnazjum im. ks. P. Rogowskiego w Kaletach,
Krzysztof Wolny z Liceum w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach,
Karol Musioł i Dorota Mendera z Technikum w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach,
Magdalena Wolny i Leszek Czech z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach,
Aleksandra Przybyłek i Rafał Soczek z I LO im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach,
Karolina Szczesiak i Marta Kluba z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach,
Dominika Gałąska z Liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu,
Bartosz Masłoń i Michał Opara z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach,
Kamil Brdąkała i Oliwia Tarnowska z Technikum w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach,
Aneta Janus i Natalia Zyzik z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach.
Etapem szkolnym powiatowego konkursu zajmowali się w poszczególnych szkołach nauczyciele: Dominika Wojtkowska, Agnieszka Jaros, Magdalena Paw, Zbigniew Gut, Aleksandra Piecuch, Jarosław Wesołek, Ewa Szczyrk, Krystyna Miczka, Agnieszka Franke,n Joanna Boguwolska, Małgorzata Wesołek.
Zasady rozwiązywania SUDOKU są bardzo proste. W wersji podstawowej SUDOKU to kwadratowy diagram podzielony na 9 identycznych kwadratów, z których każdy również podzielony jest na 9 kolejnych. Część z pól wypełniona jest już cyframi. Rozwiązanie polega na uzupełnieniu cyfr tak, aby w każdym wierszu, kolumnie oraz większym kwadracie każda z cyfr występowała tylko jeden raz. Możemy również znaleźć inne odmiany SUDOKU, np. nieregularne, czy rozwiązywane na mniejszej lub większej planszy (6×6, 12×12, 16×16).
SUDOKU jest łamigłówką, do rozwiązania której, nie jest wymagana zaawansowana wiedza z matematyki. Nie oznacza to jednak, że nie są potrzebne żadne umiejętności. Do rozwiązywania zadań SUDOKU trzeba posiadać umiejętność logicznego myślenia, która jest przydatna nie tylko w szkole.

Call Now ButtonZadzwoń teraz