Pożegnanie dyrektora, powitanie dyrektora

Data publikacji: 7 kwietnia 2016

Po 40 latach pracy w bibliotekarstwie na emeryturę odeszła Bożena Komenderska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach. Stanowisko dyrektora MBP objęła Agnieszka Rudawska, dotychzas kierująca działem administracji w placówce. Dziś (7 kwietnia) w bibliotece odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowej i powitania nowej pani dyrektor.

W imieniu samorządu powiatowego kwiaty, gratulacje i życzenia obu paniom złożyła Aleksandra Król-Skowron, sekretarz powiatu. Przekazała im również listy gratulacyjne od starosty Józefa Burdziaka.
Bożena Komenderska przekazała swojej następczyni symboliczny klucz do biblioteki.

Bożena Komenderska rozpoczęła pracę w 1976 roku, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Częstochowie. W 1990 roku zamieszkała w Tarnowskich Górach i rozpoczęła pracę w tarnogórskiej bibliotece. Funkcję dyrektora pełniła od 2002 roku.
Jej następczyni Agnieszka Rudawska zapowiada, że zamierza położyć duży nacisk na promocję biblioteki i planuje organizować więcej imprez o zróżnicowanej formie i tematyce. Jest tarnogórzanką, pasjonuje się literaturą i podróżami.