Podsumowanie konkursów dla gimnazjalistów

Data publikacji: 11 kwietnia 2016

Konkurs wiedzy o policji, konkurs literacki „Poznaj Buszującego w zbożu oraz jego autora” a także konkurs plastyczno-literacki „Jan Paweł II – patron rodziny, przyjaciel młodzieży” zorganizował dla gimnazjalistów w tym roku Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. 5 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursowych zmagań.

Nagrody rozdali zwycięzcom: dyrektor ZST-U Małgorzata Grzesiakowska, komendant powiatowy policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeusz Stuchlik oraz Katarzyna Wilk z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.
Konkurs wiedzy o policji odbył się 13 stycznia. Wygrała go drużyna z Gimnazjum w Brynku w składzie: Natalia May, Natalia Wallach i Weronika Nowak.
Z kolei 1 marca gimnazjaliści mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy literackiej i językowej w konkursie, którego bohaterem był amerykański pisarz Jerome David Salinger i jego powieść „Buszujący w zbożu”. W tym konkursie zwyciężyła drużyna z Ożarowic w składzie: Klaudia Kozieł, Patryk Chrzęstek i Jakub Pucek, drugie miejsce zajęli uczniowie z Miastecka Śląskiego: Monika Urbańczyk, Roksana Wosz i Patryk Bańczyk, zaś trzecie gimnazjaliści z Kalet: Natalia Rupik, Dominika Opara i Martyna Stebel.
Konkurs plastyczno-literacki poświęcony św. Janowi Pawłowi II został ogłoszony w styczniu. Obejmował trzy kategorie: praca literacka, album, praca plastyczna. Wzięło w nim udział 12 gimnazjów z powiatu tarnogórskiego, Piekar Śląskich i Bytomia.
W kategorii „praca literacka” pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Nikola Kot z Gimnazjum we Kamieńcu i Natalia Stokłosa z Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich, drugie miejsce zajął Aleksander Wons z Gimnazjum w Kaletach, a trzecie miejsce ex aequo – Anna Kamińska z Gimnazjum w Brynku oraz Martyna Chabrzyk z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich.
W kategorii „album” zwyciężyła Paulina Maćkowiak z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach, drugie miejsce zdobyła Daria Kamieniorz z Gimnazjum w Brynku a trzecie Paulina Wiecheć z Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich.
W kategorii „praca plastyczna” pierwsze miejsce przypadło w udziale Natalii Stanik z Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich, drugie Agacie Jaworek z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górachg, w trzecie miejsce zdobyły ex aequo Zuzanna Mania i Victoria Krywalski.
Nagrody książkowe w konkursie papieskim ufundował Instytut Jana Pawła II w Warszawie.