Hołd dla pomordowanych

Data publikacji: 25 kwietnia 2016

W niedzielę 24 kwietnia w Tarnowskich Górach uczczono pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Starosta tarnogórski Józef Burdziak uczestniczył we mszy świętej odprawionej w intencji ofiar w kościele pw. św. Piotra i Pawła, a po nabożeństwie złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową wmurowaną w ścianę kościoła.

W obchodach 76. rocznicy mordu katyńskiego brali udział członkowie Rodziny Katyńskiej, tarnogórscy parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu miejskiego i wojewódzkiego, policji, wojska, służby więziennej, Straży Miejskiej, organizacji pozarządowych, harcerzy i młodzieży szkolnej. Oddali oni hołd polskim jeńcom zamordowanym w kwietniu 1940 roku z rozkazu najwyższych władz ZSRR, spoczywającym na cmentarzach w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni.