Młodzi liderzy przedsiębiorczości

Data publikacji: 28 kwietnia 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu Młodej Przedsiębiorczości pod hasłem „Własna firma z małym kapitałem”, w którym brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Pierwsze miejsce zdobył Maksymilian Primus – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej za pomysł założenia indywidualnej działalności gospodarczej z oferowaną usługą „Kursy komputerowe dla osób w wieku 60+”.

Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu Młodej Przedsiębiorczości pod hasłem „Własna firma z małym kapitałem”, w którym brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Pierwsze miejsce zdobył Maksymilian Primus – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej za pomysł założenia indywidualnej działalności gospodarczej z oferowaną usługą „Kursy komputerowe dla osób w wieku 60+”. Drugie miejsce zdobyli Tomasz Michali i Piotr Stefan z Zespołu Szkól Budowlano- Architektonicznych za pomysł założenia firmy STEVE DRONE VISION z oferowaną usługą „Ujęcia z lotu ptaka za pomocą drona zdjęć lub filmów”. Zdobywczyniami trzeciego miejsca są Klaudia Topoleska i Martyna Kaleja za pomysł dla utworzenia firmy ULTIMATE EXAM z oferowaną usługą „Aplikacja edukacyjna przygotowująca do matury z 15 przedmiotów na urządzenia mobilne”.
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w finale.
Finał odbył się 25 kwietnia w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości
w Tarnowskich Górach. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu koncepcji jednoosobowej firmy, z kapitałem początkowym w wysokości do 30 tys. zł, którą uczniowie chcieliby założyć po zakończeniu edukacji.
Do finału przystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, Zespołu Szkól Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Zespołu Szkól Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach oraz Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie.
Pomysłowych przyszłych przedsiębiorców oceniała komisja w składzie: Krystian Wonchała – prezes Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, Ewa Brachaczek – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach, Aleksandra Kozioł – nauczyciel przedsiębiorczości w Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach i Katarzyna Wilk – inspektor Wydziału Edukacji, Kultury
i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.
Nagrody dla laureatów i wyróżnionych zostaną wręczone przez starostę tarnogórskiego Józefa Burdziaka podczas tegorocznego podsumowania Forum Oświatowego, którego termin zaplanowany jest na koniec maja.
Laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy!

Call Now ButtonZadzwoń teraz