1050-lecie chrztu Polski świętowano w Nakle Śląskim

Data publikacji: 29 kwietnia 2016

Na zaproszenie dyrektor Łucji Chrzęstek-Bar starosta tarnogórski Józef Burdziak uczestniczył 28 kwietnia w uroczystej akademii z okazji 1050-lecia chrztu Polski zorganizowanej w Centrum Kształcenia Rolniczego im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Nakle Śląskim.

Po oficjalnych wystąpieniach pani dyrektor i zaproszonych gości, uczestnicy akademii mieli okazję wysłuchać wykładu Andrzeja Sznajdera, dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Przypomniał on, jak pół wieku temu komunistyczne władze PRL-u zakłócały i utrudniały religijne uroczystości z okazji 1000-lecia chrztu Polski, między innymi odmawiając wydania wizy wjazdowej uniemożliwiając przyjazd do Częstochowy ówczesnego papieża Pawła VI.
1050 lat historii polskiej państwowości – od przyjęcia chrztu przez Mieszka I aż do współczesności – przedstawili uczniowie Centrum Kształcenia Rolniczego w przygotowanym przez siebie programie artystycznym.