Dzień Sportu – Forum Organizacji Pozarządowych

Data publikacji: 4 maja 2016

Starosta Tarnogórski oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego zapraszają 14 maja br. do Hali Sportowej w Tarnowskich Górach na Dzień Sportu w ramach IV Forum Organizacji Pozarządowych, który adresowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu tarnogórskiego, stowarzyszeń oraz klubów sportowych.

W ramach programu imprezy zaplanowano strefę sportu, a w niej rozgrywki z udziałem zgłoszonych młodzieżowych drużyn piłkarskich rocznika 2004 oraz 2007-2008 tj.: Gwarek Tarnowskie Góry, UKS Ruch Radzionków, Śląsk Tarnowskie Góry, UKS Trójka, UKS Sokół Zbrosławice, Górnik Bobrowniki, prezentacje judo dzieci w wieku od 5 lat z UKS „Dwójka”.
Po godzinie 12.00 będzie okazja do zabawy w bubble football (dmuchane piłki) natomiast Fit Your Life przeprowadzi bezpłatne pokazowe zajęcia zumby, piloxingu, tańca, pilatesu oraz boksu Mistrzowskiej Szkoły Damiana Jonaka. Po godzinie 13.00 Galeria Fitnessu i Tańca zaprezentuje zajęcia zumby oraz fitnessu.
Natomiast w strefie zdrowia zaplanowano wiele bezpłatnych badań oraz porad fachowców, dietetyka, fizjoterapeuty oraz innych podmiotów z zakresu profilaktyki zdrowotnej.
Przedstawiciele Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach, NZOZ BI-MED w Tarnowskich Górach, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu, Usług Medycznych „Śródmieście” Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyki, Centrum Rehabilitacji ManualMed przeprowadzą bezpłatne porady lekarskie i badania m.in.: pomiar ciśnienia, poziomu cukru, spirometrię, oznaczenie wskaźnika BMI, warsztaty dobrego jedzenia, ofertę usług rehabilitacyjnych, konsultacje dietetyczne oraz analizę składu ciała, porady fizjoterapeuty, badanie prawidłowego obciążenia kończyn, pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu, testy w alkogoglach i narkogoglach.
Dodatkowo swoje ekspozycje zaprezentują podmioty popularyzujące aktywność sportową oraz zdrowy styl życia, stowarzyszenia oraz kluby sportowe powiatu tarnogórskiego. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Piekary oraz Tygodnik Gwarek. Wstęp wolny. Zapraszamy!
Szczegółowy program – na plakacie, który publikujemy w załączniku.