Dziś wręczenie „Orła i Róży”

Data publikacji: 10 maja 2016

W dniu dzisiejszym (11 maja) o godzinie 14.00, podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego, która odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim nastąpi wręczenie Nagrody „Orła i Róży” dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
Nagrodę „Orła i Róży” przyznała Stowarzyszeniu 26 kwietnia Rada Powiatu Tarnogórskiego, za działalność na rzecz opieki nad zabytkami Ziemi Tarnogórskiej, m.in.: Zabytkowej Kopalni Srebra, Sztolni Czarnego Pstrąga, Skansenu Maszyn Parowych, Dzwonnicy Gwarków, budynku Sedlaczka i Muzeum w Tarnowskich Górach.

Rada Powiatu jednogłośnie zaakceptowała propozycję Kapituły Nagrody, która obradowała 8 kwietnia i dokonała wyboru spośród sześciu zgłoszonych kandydatur.
Nagroda „Orła i Róży” dla SMZT jest docenieniem pracy wielu ludzi dobrej woli, społeczników i pasjonatów, którzy dzięki swojej pracy rozsławiają region tarnogórski w kraju i za granicą. To hołd dla etosu pracy górniczej.
Z wnioskiem o przyznanie nagrody Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej wystąpił starosta tarnogórski Józef Burdziak.