„Most Kulturowy”- wymiana ze studentami z USA

Data publikacji: 11 maja 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Grupa 14 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu od kwietnia 2016r. uczestniczy w programie „Cultural Bridge” (Most Kulturowy). Polega on na komunikowaniu się ze studentami z Upper Iowa University w Stanach Zjednoczonych poprzez wymianę krótkich filmów zamieszczanych na kanale You Tube. Opiekunem projektu jest Katarzyna Czierpka, która nawiązała współpracę z pomysłodawcą i koordynatorem programu w USA Davidem Stewardem. Uczniowie zamieścili już swój pierwszy film i są w trakcie nagrywania drugiego.

Grupa 14 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu od kwietnia 2016r. uczestniczy w programie „Cultural Bridge” (Most Kulturowy). Polega on na komunikowaniu się ze studentami z Upper Iowa University w Stanach Zjednoczonych poprzez wymianę krótkich filmów zamieszczanych na kanale You Tube. Opiekunem projektu jest Katarzyna Czierpka, która nawiązała współpracę z pomysłodawcą i koordynatorem programu w USA Davidem Stewardem. Uczniowie zamieścili już swój pierwszy film i są w trakcie nagrywania drugiego. Studenci z USA upublicznili 2 filmy, w których na prośbę gimnazjalistów przedstawiają swoje zainteresowania oraz wygląd typowego dnia na uniwersytecie. Wszystko wskazuje na to, że współpraca będzie kontynuowana również w przyszłym roku szkolnym. Pani Katarzyna Czierpka ma już pomysł na rozszerzenie wymiany o korespondencję listowną i wymianę paczek z podarunkami.

Uczestnicy programu:
Klasa 2d:
Mateusz Słota– lider, Weronika Rogacka– lider, Michał Sołtysek, Oskar Śpiewak, Jakub Smok, Patrycja Chmiela, Filip Mierzwiński, Oliwia Ziobro, Amanda Sok, Szymon Aleksiuk, Marcelina Cenula, Bogna Gawron, Max Małota
Klasa 1b: Paulina Malarz

Zadzwoń teraz