Klasycznie – Artystycznie

Data publikacji: 13 maja 2016

12 maja 2016 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się finał II Tarnogórskiego Przeglądu Muzyki Klasycznej dla Dzieci i Młodzieży „Klasycznie – Artystycznie”, którego organizatorami byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń” i Tarnogórskie Centrum Kultury.
W trakcie uroczystego finału widzowie mogli zobaczyć występ uczniów z Orzecha. Głównym punktem programu było wyłonienie i nagrodzenie uczestników konkursu, którzy przeszli eliminacje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Mieliśmy też okazję wysłuchać koncertu laureatów.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli:
Zespół „Słoneczka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach, Zespół „Dzwoneczki” z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie, Zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich oraz zespół „Słoneczna Gromada” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach.
Podczas uroczystego finału odczytany został list gratulacyjny od starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka dla Edyty Morawskiej – prezesa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”. .