Dzień Strażaka w Zbrosławicach

Data publikacji: 16 maja 2016

Festyn połączony z obchodami Dnia Strażaka oraz uroczystym przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN zorganizowała 14 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Zbrosławicach. Samorząd powiatowy reprezentował wicestarosta Marian Szukalski, który złożył druhom i druhnom życzenia i gratulacje.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki pododdziałów przy Urzędzie Gminy w Zbrosławicach, skąd nastąpił przemarsz do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie odprawiona została msza w intencji strażaków. Po nabożeństwie, podczas uroczystego apelu, nowy samochód został poświęcony, strażacy odebrali kluczyki, a najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia.
Nowy wóz do jednostki OSP w Zbrosławicach trafił już w grudniu zeszłego roku, więc sobotnia uroczystość jego pierwszej publicznej prezentacji miała charakter odświętny i symboliczny.
Samochód został zakupiony dzięki funduszom z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gminy Zbrosławice oraz od sponsorów.