Najlepsi mali artyści w powiecie

Data publikacji: 17 maja 2016

Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Powiatowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży odbyło się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach. Reprezentująca Starostwo Powiatowe Agnieszka Jochlik odczytała list gratulacyjny starosty Józefa Burdziaka dla laureatów, opiekunów i organizatorów Festiwalu.

Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Powiatowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży odbyło się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach. Reprezentująca Starostwo Powiatowe Agnieszka Jochlik odczytała list gratulacyjny starosty Józefa Burdziaka dla laureatów, opiekunów i organizatorów Festiwalu.
Na jordanowskiej scenie zaprezentował się zdobywca Grand Prix Festiwalu – zespół teatralny “Kto tam?” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach. W spektaklu, oprócz uczniów, wystąpiły opiekunki zespołu, Gabriela Mankiewicz i Iwona Kolczok. Na scenie pojawili się również tańczący laureaci Festiwalu: zespół taneczny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Pniowcu, którego opiekunem jest Maria Zyzik-Ulfik, zespół “Zatańczeni” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach, którym opiekuje się Julia Sonnenberger oraz zespół taneczny z Publicznego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, którego opiekunem jest Agnieszka Jochlik.

A oto oficjalne wyniki festiwalu:

Jury przyznało nagrodę Grand Prix dla zespołu teatralnego
“Kto tam?” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach – opiekunki: Gabriela Mankiewicz, Iwona Kolczok

W kategorii zespołów tanecznych przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia :

Kategoria wiekowa 6 – 12 lat:
I miejsce – Zespół taneczny “Dąs” z PMDK im . H. Jordana w Tarnowskich Górach – opiekun: Małgorzata Zachnik
II miejsce – zespół taneczny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
w Tarnowskich Górach – opiekun: Maria Zyzik – Ulfik
Równorzędne III miejsca :
– zespół taneczny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr w Tarnowskich
Górach – opiekun: Aleksandra Piątek
– zespół taneczny “Zatańczeni” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach – opiekun: Julia Sonnenberger
Wyróżnienie – zespół taneczny “Malwiny” z PMDK im . H. Jordana w Tarnowskich Górach – opiekun: Małgorzata Zachnik

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat:
I miejsce – zespół taneczny z Publicznego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie – opiekun: Agnieszka Jochlik

Kategoria wiekowa 16 – 20 lat:
III miejsce – zespół taneczny z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej
w Tarnowskich Górach – opiekun: Teresa Sekuła

W kategorii zespołów muzycznych przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia :

Kategoria wiekowa 6 – 12 :
I miejsce – nie przyznano
Równorzędne II miejsca :
– zespół wokalno – instrumentalny „Bagatela” ze Szkoły Podstawowej nr 11
w Tarnowskich Górach – opiekun: Barbara Marek
– zespół wokalny „Groszki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim – opiekun: Barbara Bentkowska
III miejsce – zespół wokalny „ Takie Małe ” z PMDK im . H. Jordana w Tarnowskich Górach – opiekun: Małgorzata Zachnik

Równorzędne wyróżnienia :
– zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie – opiekun : Henryka Frankowska
– Zespół wokalny z Zespołu Szkół w Wieszowej – opiekun: Małgorzata Biegiesz
– zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach – opiekun: Roman Kot
– zespół instrumentalny z PMDK w Tarnowskich Górach – opiekun : Andrzej Żelaskiewicz

Kategoria wiekowa 16 – 20 lat :
I miejsce – zespół wokalno-instrumentalny – Big Band z PMDK im. H. Jordana w Tarnowskich Górach – opiekun: Grzegorz Waloszczyk

W kategorii zespołów teatralnych przyznano następujące miejsca oraz wyróżnienia :

Kategoria wiekowa 6 – 12 :
Równorzędne I miejsca :
– zespół teatralny „ Czary – Mary ” z PMDK im. H. Jordana w Tarnowskich Górach – opiekun: Barbara Kwas
– zespół teatralny z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie – opiekun : Henryka Frankowska
II miejsce – zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach – opiekun: Kornelia Tarska
III miejsce – zespół teatralny z PMDK im. H. Jordana w Tarnowskich Górach – opiekun: Barbara Kwas

Równorzędne wyróżnienia :
– zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II nr 2 w Radzionkowie – opiekun: Małgorzata Ligoń
– zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu opiekun: Katarzyna Mika

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat :
I miejsce – zespół teatralny z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach – opiekun: Agnieszka Boroń-Żyrek
Wyróżnienie – zespół teatralny z Gimnazjum w Brynku – opiekun: Anna Rogala – Goj

Kategoria wiekowa 16 – 20 lat :
I miejsce – zespół teatralny z Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych
w Brynku – opiekun : Joanna Kaleta
II miejsce : zespół teatralny z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych
w Tarnowskich Górach – opiekun: Karina Burda

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Alicję Lukoszek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach.

Call Now ButtonZadzwoń teraz