Powiatowe święto sportu i zdrowia

Data publikacji: 17 maja 2016

Starosta tarnogórski Józef Burdziak i wicestarosta Marian Szukalski wręczyli w sobotę 14 maja puchary, medale i nagrody rzeczowe uczestnikom turnieju młodzieżowych drużyn piłkarskich rocznika 2004 oraz 2007-2008 rozegranego w ramach Powiatowego Dnia Sportu .
W rozgrywkach rocznika 2004 wygrała reprezentacja UKS Ruch Radzionków, drugie miejsce zdobył Gwarek Tarnowskie Góry, trzecie – UKS Sokół Zbrosławice, czwarte – Górnik Bobrowniki.

A oto wyniki rozgrywek rocznika 2007/2008: 1. UKS Trójka Tarnowskie Góry, 2. Gwarek Tarnowskie Góry, 3. Akademia Piłkarska Silesia Tarnowskie Góry, 4. UKS Ruch Radzionków.
Rozgrywki młodzieżowych drużyn piłkarskich nie były jedyną atrakcją Powiatowego Dnia Sportu, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach wspólnie z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego w tarnogórskiej Hali Sportowej.
Odbyły się także pokazy judo dzieci w wieku od 5 lat z UKS „Dwójka”. Była również okazja do zabawy w bubble football (dmuchane piłki), instruktorzy z Fit Your Life oraz Galerii Fitnessu i Tańca przeprowadzili bezpłatne pokazowe zajęcia zumby, piloxingu, tańca, pilatesu, fitnessu.
Zorganizowano również strefę zdrowia, w której można było się za darmo przebadać i skorzystać z porad fachowców.
Przedstawiciele Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach, NZOZ Bi-Med w Tarnowskich Górach, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu, Usług Medycznych „Śródmieście” w Tarnowskich Górach, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyki, Centrum Rehabilitacji ManualMed przeprowadzili bezpłatne porady lekarskie i badania, m.in. pomiar ciśnienia, poziomu cukru, spirometrię, oznaczenie wskaźnika BMI. Można było wziąć udział w warsztatach dobrego jedzenia, skorzystać z oferty usług rehabilitacyjnych, konsultacji dietetycznych i wielu innych porad zdrowotnych.
Ponieważ Dzień Sportu odbywał się w ramach IV Forum Organizacji Pozarządowych, swoje ekspozycje zaprezentowały na nim również podmioty popularyzujące aktywność sportową oraz zdrowy tryb życia, stowarzyszenia i kluby sportowe z powiatu tarnogórskiego, a także Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, która udzielała informacji na temat organizacji i stowarzyszeń działających statutowo na rzecz osób z niepełnosprawnością.
Wstęp na Dzień Sportu był dla publiczności wolny.
Impreza zgromadziła setki uczestników i widzów.