„Decydujesz, pomagamy”

Data publikacji: 25 maja 2016

Do 7 czerwca mieszkańcy Tarnowskich Gór i Pyskowic oraz klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. W Tarnowskich Górach i Pyskowicach walka toczy się między dwoma autorami najlepszych projektów z tego regionu, jeden z nich otrzyma grant na realizacje swojego pomysłu.

W programie biorą udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia bądź indywidualne grupy, które do 10 kwietnia za pomocą internetowego formularza przedstawiły swój pomysł, jak chcą wspierać lokalne społeczności i zmienić najbliższe otoczenie. Lista finalistów dostępna jest na stronie internetowej programu.
Uczestnicy programu z całej Polski walczą o nagrody o łącznej sumie 800 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.
Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 146 obszarów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, renowacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.
Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do konkursowej urny z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów.
Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy oraz Twitterze: twitter.com/TescoMediaPL