Nagrody starosty dla strażaków

Data publikacji: 25 maja 2016

24 maja odbyły się obchody Dnia Strażaka i 140-lecia Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie tarnogórskim. Starosta tarnogórski Józef Burdziak znalazł się w gronie osób odznaczonych Krzyżem Świętego Floriana za zasługi dla OSP. Starosta przyznał z kolei nagrody finansowe strażakom z Komendy Powiatowej PSP, obsługującym Powiatowe Stanowisko Kierowania w ramach współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Nagrody i dyplomy uznania zostały wręczone wyróżnionym osobom przez starostę podczas uroczystości z okazji ich święta. Otrzymali je: młodszy ogniomistrz Anna Duchnowska, starszy kapitan Jakub Bieniek, młodszy ogniomistrz Joanna Cichoń, starszy ogniomistrz Adam Staniak, młodszy ogniomistrz Dawid Czornyj, młodszy ogniomistrz Andrzej Wojtkowski, sekcyjny Przemysław Krzak, młodszy ogniomistrz Martin Imach, młodszy aspirant Przemysław Gorczycki, młodszy kapitan Sebastian Mrozicki, młodszy kapitan Mariusz Sośnica, sekcyjny Rafał Skolik, młodszy ogniomistrz Piotr Sołtysik, starszy sekcyjny Łukasz Istek oraz pracownik cywilny, informatyk Bartosz Kopytko.
Nagrody pieniężne i dyplomy od starosty otrzymali także członkowie kierownictwa Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach: brygadier Piotr Krężel – p.o. komendanta powiatowego PSP, starszy brygadier Sławomir Rak – zastępca komendanta powiatowego PSP, brygadier Grzegorz Twardawa – naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i młodszy brygadier Piotr Gwóźdź – dowódca JRG Radzionków.
Podczas obchodów Dnia Strażaka, które tradycyjnie odbyły się na terenie pałacu w Rybnej, strażacy zawodowi oraz druhowie z OSP otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.