Pozdrowienia od Aniołów

Data publikacji: 30 maja 2016

W sobotę 28 maja w pałacu w Nakle Śląskim odbyły się warsztaty plastyczne dla rodzin pod hasłem „Pozdrowienia od Aniołów”. Impreza jest jedną z dwóch w cyklu „Rodzina w Centrum”, organizowanego przez Centrum Kultury Śląskiej w ramach IX edycji Metropolitalnego Święta Rodziny.

Warsztaty poprowadziła Maria Kurtz z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana. W obydwu zaplanowanych grupach uczestniczyli dorośli (mamy, babcie, ojcowie) z dziećmi w różnym wieku. W antraktach malowania pani Marysia odczytywała tekst księdza M. Malińskiego „O wadach i zaletach komputeryzacji piekła”, w którym czynnie udział brały kukiełki Aniolątka i aniołka Pokrzywowego. Twórcy aniołów zwiedzili także pałac, po którym oprowadził ich Arkadiusz Kuzio-Podrucki.

Dla wszystkich było to bardzo sympatyczna i pouczająca przygoda malarska. Pouczająca, ponieważ „artyści” mogli poznać sporo sztuczek malarskich – jak stworzyć błysk w oku, lśniące włosy, jak namalować usta, zrobić tło z liści. Ale choć malowano według pewnego schematu, każda z prac odznacza się indywidualizmem i każda jest piękna. W chwili obecnej obrazki, oprawione w ramki, są wystawione w dwóch salach I piętra i można je oglądać do 4 czerwca. Tego dnia, o godz. 17.00, rozpocznie się finisaż wystawy połączony z innymi atrakcjami (muzykowanie rodzin, występy chórów, opowieści o rodzinie zastępczej) – ta druga część cyklu „Rodzina w Centrum” nosi tytuł „Na rodzinną nutę”. Szczegółowy program znajduje się w ogłoszeniach.
Pomysłodawczynią i koordynatorką całego przedsięwzięcia jest Katarzyna Moron.

Żródło: CKŚ