DPS w Miedarach ma 50 lat

Data publikacji: 1 czerwca 2016

Zapraszamy na otwarty festyn z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej w Miedarach prowadzonego przez Powiat Tarnogórski. Jubileuszowa impreza odbędzie się 11 czerwca.
Mieszkańcami DPS-u w Miedarach są niepełnosprawni intelektualnie mężczyźni. Obecnie placówka może pomieścić 54 podopiecznych. Uczestniczą oni w zajęciach terapeutycznych w formie zajęć plastycznych, muzykoterapii, biblioterapii, teatroterapii. Korzystają z sali rehabilitacji medycznej. Wybierają spośród siebie Radę Mieszkańców, współpracującą z personelerm i dyrekcją Domu.

Przy Domu Pomocy Społecznej działa także Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły” zrzeszający zawodników z DPS-u i z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie. Zawodnicy trenują pływanie, piłkę nożną, lekkoatletykę, koszykówkę, bowling, tenis stołowy, bocce i trójbój siłowy, a z dyscyplin zimowych narciarstwo biegowe i rakiety śnieżne.
W ubiegłym roku zawodnik Klubu „Sokoły” i mieszkaniec DPS-u w Miedarach Andrzej Lika wywalczył dwa srebrne i jeden brązowy medal w trójboju siłowym na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.
Szczegółowy program jubileuszowego festynu publikujemy w załączniku.