Prezydenckie obchody Dnia Samorządu

Data publikacji: 2 czerwca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy starosta tarnogórski Józef Burdziak i przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy starosta tarnogórski Józef Burdziak i przewodniczący Rady Powiatu Adam Chmiel uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
Uroczystość odbyła się 31 maja. W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda stwierdził, że samorządowcy często w rozwój swojego miasta, gminy , powiatu czy województwa wkładają „samych siebie i swoje serce”. Prezydent przez rok pełnił mandat radnego Krakowa, przez co, jak przyznał, problemy, z którymi borykają się samorządy lokalne, są mu bliskie. – To jest taka działalność, która wymaga serca – mówił. – To praca, a właściwie służba, która odbywa się na poziomie absolutnie bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, dbania o sprawy, które są najbardziej przyziemne, ale ważne dla ludzi na co dzień, bo to one najczęściej decydują o jakości ich życia.
Prezydent podkreślił, że władze centralne powinny w większym stopniu wspierać samorządy lokalne w mniejszych ośrodkach, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, której znaczenie podkreślał już prezydent Lech Kaczyński.
– Uczestniczyliśmy wraz z panem przewodniczącym Adamem Chmielem w tym spotkaniu jako jedyni reprezentanci samorządów z terenu powiatu tarnogórskiego – mówi starosta Józef Burdziak. – Mam dużą satysfakcję, że w rozmowach kuluarowych okazało się, że zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i inni uczestnicy tych rozmów, znają nasze lokalne, tarnogórskie problemy.
Dla starosty Józefa Burdziaka nie było to pierwsze spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim, w którym uczestniczył. – Po raz pierwszy brałem udział w takim święcie w 2009 roku, jako radny powiatowy – wspomina starosta. – Zostałem wówczas zaproszony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jako jedyny reprezentant powiatu tarnogórskiego.
Ówczesną wizytę radnego Józefa Burdziaka w Pałacu Prezydenckim relacjonował tygodnik „Gwarek” w artykule zatytułowanym „W zaszczytnym gronie”.

Call Now ButtonZadzwoń teraz