Szanuj Ziemię, bądź eko!

Data publikacji: 8 czerwca 2016

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Andrzej Pilot wspólnie ze starostą tarnogórskim Józefem Burdziakiem wręczyli dziś (8 czerwca) dyplomy, puchary i nagrody laureatom IV Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach wspólnie z prezesem WFOŚiGW. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem starosty tarnogórskiego.

Celem konkursu było rozwinięcie zainteresowania młodzieży ekologią, własnym środowiskiem, różnorodnością pozyskiwania energii i jej gospodarowaniem oraz kształtowanie współodpowiedzialności za swoje środowisko.

Uroczysta gala odbyła się 8 czerwca w auli „Chemika”. Oprócz wręczenia nagród zwycięzcom organizatorzy przygotowali dla uczestników spektakl o świętym Franciszku i słodki poczęstunek.

A oto wyniki konkursu:

Kategoria:
dla klas I,II,III – Co i gdzie wyrzucić? – zasady segregacji odpadów – praca plastyczna

I miejsce Maya Fortune SP 10, opiekun Marta Kańtoch
II miejsce Amelia Zerbe SP Kamieniec, opiekun Ilona Długosz
III miejsce Tymoteusz Markowski SP 15, opiekun Izabela Josz

Kategoria
dla klas IV i V: Ekologia w encyklice papieskiej „Laudato si” lub „Zasady funkcjonowania Śląskiego Centrum Recyklingu w Gliwicach Sp. z. o.o. lub Zasady funkcjonowania Przedsiębiorstwa Składowania i Utylizacji Odpadów w Gliwicach – film lub prezentacja

I miejsce Mikołaj Kasperczyk SP15, opiekun Jolanta Charaputa
II miejsce Tymoteusz Galios SP Kalety, opiekun Ewa Bilińska
III miejsce Barbara Śmiałek SP 15, opiekun Jolanta Charaputa
III miejsce (ex aequo) Jan Wesołek SP 15, opiekun Jolanta Charaputa

Kategoria:
dla klas VI: Ekologia w encyklice papieskiej „Laudato si” lub „Zasady funkcjonowania Śląskiego Centrum Recyklingu w Gliwicach Sp. z. o.o.” lub Zasady funkcjonowania Przedsiębiorstwa Składowania i Utylizacji Odpadów w Gliwicach – pisemne opracowanie

I miejsce Bartosz Wojtal SP Kalety, opiekun Ewa Bilińska
II miejsce Tymoteusz Jegier SP Kalety, opiekun Ewa Bilińska
III miejsce – nie przyznano.

Jury konkursowe obradowało w składzie:
1. Monika Franusik – wicedyrektor ZSCHMiO – Przewodnicząca Jury
2. Ewa Cornik – nauczyciel fizyki i przedmiotów informatycznych w ZSCH-MiO.
3. Anna Golek – nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w ZSCHMiO
4. Daniel Kamiński – nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w ZSCHMiO
5. Beata Wardulińska – nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w ZSCHMiO

Na konkurs wpłynęło 65 prac ze szkół podstawowych z Tarnowskich Gór oraz z Kalet i Kamieńca.
Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy!