Odznaczeni Krzyżami Zasługi

Data publikacji: 13 czerwca 2016

Na wniosek starosty Józefa Burdziaka, prezydent RP Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe członkom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej Lesławowi Janikowi, Zbigniewowi Pawlakowi i Stanisławowi Karczowi. Otrzymali oni Krzyże Zasługi za działalność na rzecz propagowania i upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Odznaczenia wręczył im wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas uroczystości, która odbyła się dziś (13 czerwca 2016 roku) o godzinie 10.30 w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Władze powiatowe podczas uroczystości reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Tarnogórskiego Adam Chmiel, który zaprosił laureatów na jutrzejszą sesję.
Na zdjęciu: odznaczeni Krzyżami Zasługi członkowie SMZT z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.