Goście ze Stalowej Woli

Data publikacji: 16 czerwca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Od wtorku, 14 czerwca, w srebrnym mieście gościła grupa dzieci ze stalowego miasta. Do Tarnowskich Gór, na zaproszenie samorządu powiatowego, przyjechali uczniowie Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych ze Stalowej Woli.

Od wtorku, 14 czerwca, w srebrnym mieście gościła grupa dzieci ze stalowego miasta. Do Tarnowskich Gór, na zaproszenie samorządu powiatowego, przyjechali uczniowie Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych ze Stalowej Woli.
Dzieci wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły Barbarą Nabrzeską, odwiedziły starostę tarnogórskiego Józefa Burdziaka i Zarząd Powiatu Tarnogórskiego, aby podziękować za zaproszenie i gościnę. Dostały od starosty kosz pełen tradycyjnych śląskich smakołyków: szkloków, kopalnioków i oblatów. Zwiedziły budynek starostwa, po którym oprowadziła ich sekretarz powiatu Aleksandra Król-Skowron.
W programie ich wizyty nie zabrakło atrakcji turystycznych. Wielkim przeżyciem była dla nich wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra i multimedialnego muzeum górnictwa kruszcowego. Gościom ze Stalowej Woli podobała się również tarnogórska starówka, a szczególnie rynek.

W środę, 15 czerwca, dzieci uczestniczyły w Dniu Otwartym i Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach. Uczniowie tarnogórskiej szkoły zaprezentowali na scenie swoje talenty muzyczne i aktorskie, dzieci mogły brać udział w warsztatach plastycznych, grać w piłkę nożną, korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, jeździć konno, tańczyć zumbę, bawić się z clownami.
Piknik odwiedzili przedstawiciele władz powiatowych: starosta Józef Burdziak, wicestarosta Marian Szukalski oraz sekretarz powiatu Aleksandra Król-Skowron.
Goście z żalem wyjeżdżali do domu, dziękując za wspaniałą opiekę dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Romanowi Kurdzie i wszystkim pracownikom tej placówki.

Dzieci ze Stalowej Woli przyjechały do Tarnowskich z rewizytą. 6 kwietnia tego roku reprezentacja powiatu tarnogórskiego uczestniczyła bowiem w V Podkarpackim Memoriale Sportowym Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Stalowej Woli.
Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy partnerskiej między Powiatem Tarnogórskim i Powiatem Stalowowolskim. Jedną z dziedzin współpracy partnerskiej ma być szkolnictwo specjalne.

Zadzwoń teraz