Tarnogórska drużyna na Juwenaliach Seniorów w Warszawie

Data publikacji: 28 czerwca 2016

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku odniósł wielki sukces artystyczny na ogólnopolskim forum, promując w ten sposób powiat tarnogórski.
Zdobył dwa pierwsze miejsca – w kategoriach tanecznej i wokalnej – podczas Festiwalu Artystycznym Twórczych Seniorów, w ramach IX Juwenaliów III Wieku w Warszawie.

Jak nas poinformowała Magdalena Latacz, prezes Tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w dniach 21-23 czerwca w Warszawie spotkało się ok. 3,5 tysiąca twórczych seniorów reprezentujących uniwersytety trzeciego wieku z całej Polski. Mieli okazję do zaprezentowania swoich artystycznych działań na scenie Teatru Palladium, Klubu Hybrydy oraz Domu Kultury Świt. Prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach artystycznych: teatralnej, muzycznej i tanecznej. Łącznie wystąpiło blisko 200 zespołów muzycznych, chórów, teatralnych i tanecznych.

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprezentował się, występując we wszystkich kategoriach artystycznych. Debiut tarnogórzan w tej ogólnopolskiej imprezie zakończył się wielkim sukcesem. Zespoły wokalny i taneczny zdobyły w swojej kategorii pierwsze miejsca.
Zwycięska tarnogórska grupa taneczna to panie: Barbara Holy, Aleksandra Moch, Helena Domańska, Bogumiła Sukiennik i Maria Witkowska.
Nasz zespół wokalny reprezentowały: Krystyna Ścisłowska, Ewa Słabik, Maria Gołąbska-Marulewska, Urszula Orechwo, Kazimiera Kocot, Teresa Majzner, Barbara Brzoza, Wanda Ileczko, Renata Łebek, Regina Domagała, Jadwiga Psiuk, Barbara Holy, Bogumiła Sukiennik, Maria Witkowska, Henryka Borkowska-Szmatloch i Magdalena Latacz.
Grupa teatralna ze swoim oryginalnym, bardzo śląskim, pokazującym tradycje górnicze,spektaklem „Skok przez skórę” niestety nie została doceniona; aktorzy jednak czują satysfakcję, bo jako jedyni zaprezentowali spektakl odwołujący się do kultury swojej małej ojczyzny.
Jurorzy podczas wręczania nagród podkreślili wysoki poziom artystyczny i oryginalność występów wszystkich uczestników, a także żywiołowość laureatów aż dwóch pierwszych nagród – tarnogórskich seniorów.
Sukcesy tarnogórzan to efekt wytężonej pracy seniorów i trenerów naszych artystów: Marzeny Kobryń prowadzącej zespół taneczny oraz Izabeli Lysik-Różańskiej, dyrygentki zespołu wokalnego.
Juwenalia to doskonałe miejsce do promowania naszej lokalnej społeczności. Dzięki kreatywnym seniorom Tarnowskie Góry były na ustach wszystkich uczestników tej ogólnopolskiej imprezy.

Wyjazd na Juwenalia był możliwy m.in. dzięki wsparciu, jakie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymało od Powiatu Tarnogórskiego realizując zadanie z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.