Artyści z trzech krajów na plenerze “Powiat Tarnogórski 2016”

Data publikacji: 5 lipca 2016

Dwudziestu trzech artystów z Niemiec, Czech i różnych regionów Polski uczestniczy od wczoraj w Międzynarodowym Plenerze Malarskim “Powiat Tarnogórski 2016”. Uroczyste otwarcie pleneru, z udziałem starosty tarnogórskiego Józefa Burdziaka i wójta Świerklańca Marka Cyla odbyło się 4 lipca w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach.

Mirosław Ogiński z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego i Beata Hetmańczyk – prezes Stowarzyszenia Artystów Śląskich STAŚ – przywitali gości i rozdali im publikację zatytułowaną “Zabytki i atrakcje powiatu tarnogórskiego, zawierającą reprodukcje najciekawszych prac powstałych podczas dotychczasowych edycji pleneru.
Dziś (5 lipca) artyści malują, rysują i fotografują malownicze zakątki gminy Świerklaniec. W następnych dniach odwiedzą jeszcze Krupski Młyn, Radzionków i Zbrosławice.

Call Now ButtonZadzwoń teraz