Wąskotorówka znów na trasie

Data publikacji: 6 lipca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Mamy już wakacje, a wraz z ich nadejściem na trasę wyruszyła bytomsko-tarnogórska wąskotorówka.

Mamy już wakacje, a wraz z ich nadejściem na trasę wyruszyła bytomsko-tarnogórska wąskotorówka.
Wolontariusze Stowarzyszenia Górnośląskie Koleje Wąskotorowe wykorzystywali każdą wolną chwilę od zakończenia poprzedniego sezonu, aby Rosbanka mogła wozić pasażerów i w tym roku. Na oficjalnej stronie SGKW na Facebooku można na bieżąco śledzić prace opiekunów bytomskiej kolejki i przekonać się jak ogromny wysiłek wkładają w jej utrzymanie. Wolontariusze odnawiają wagony i lokomotywy, naprawiają tory nieustannie rozkradane przez złomiarzy, remontują zabytkowe zabudowania, a także dbają o czystość na stacjach. Jedynym wynagrodzeniem za ten wysiłek jest satysfakcja i radość z tego, że udało się o kolejny rok przedłużyć żywot najstarszej, nieprzerwanie czynnej kolei wąskotorowej na świecie.
Tak, jak w minionym roku, wąskotorówka kursuje w weekendy i święta na trasie z Bytomia przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego i z powrotem. W składzie oprócz lokomotywy spalinowej znajdują się częściowo otwarte wagony letnie oraz wagon przeznaczony do przewozu większego bagażu, rowerów oraz wózków.
Ceny biletów w tym sezonie wynoszą 10 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 13 zł (rodzinny: 1 dorosły + dziecko do 16 lat), natomiast dzieci poniżej 4 roku życia nie muszą posiadać biletu.
Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie:
http://sgkw.eu/wp-content/uploads/2015/11/rozk%C5%82ad-jazdy-sieciowy-Sezon-2016.pdf

Call Now ButtonZadzwoń teraz