Tour de Pologne w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 11 lipca 2016

13 lipca z Tarnowskich Gór wystartuje II etap tegorocznego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W tym dniu w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym. Będą one obejmowały praktycznie całe ścisłe centrum miasta – w godz. 14.30 – 16.00. Ponadto ograniczenia będą występowały w rejonie ulic: Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego, Legionów, Nakielskiej, Obwodnicy, Lasowickiej. Dodatkowo całkowity zakaz ruchu będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Wajdy i Strzeleckiej. Ograniczenie to nie będzie dotyczyło pojazdów Tour de Pologne.

Całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) w dniu wyścigu (od godz. 00.00 13 lipca) będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Strzeleckiej, Piłsudskiego (od ul. Krakowskiej do ronda Ranoszka), Sienkiewicza (od ronda Ranoszka do ul. Powstańców Śl.), Powstańców Śl. (od ul. Sienkiewicza do ul. Opolskiej), Opolskiej (od ul. Powstańców do ul. Opatowickiej), Wyspiańskiego, Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego i Zamkowej.
Ograniczenia i zmiany będą dotyczyły także komunikacji publicznej.
Szczegółowe informacje i mapki znajdują się pod adresem: