Wojtek Meiser z Tarnowskich Gór najlepszym znawcą Biblii w Polsce!

Data publikacji: 11 lipca 2016
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Wojciech Meiser, tarnogórzanin, uczeń prowadzonego przez Powiat Tarnogórski Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, zdobył pierwsze miejsce w kraju w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Dzisiaj wraz z mamą Aleksandrą i dziadkiem Horstem na zaproszenie starosty Józefa Burdziaka odwiedził Zarząd Powiatu Tarnogórskiego. Otrzymał w prezencie obraz z dedykacją i list gratulacyjny.

Wojciech Meiser, tarnogórzanin, uczeń prowadzonego przez Powiat Tarnogórski Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, zdobył pierwsze miejsce w kraju w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Dzisiaj wraz z mamą Aleksandrą i dziadkiem Horstem na zaproszenie starosty Józefa Burdziaka odwiedził Zarząd Powiatu Tarnogórskiego. Otrzymał w prezencie obraz z dedykacją i list gratulacyjny. Życzenia i gratulacje złożyli Wojtkowi, oprócz starosty, członkowie Zarządu Powiatu Sławomir Wilk i Andrzej Elwart.

W tegorocznej dwudziestej, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego uczestniczyło 30 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Do finału zakwalifikowało się 130 uczestników, wyłonionych w eliminacjach diecezjalnych. Wojtek Meiser był najlepszy w diecezji gliwickiej. Warto przy okazji wspomnieć, że trzecie miejsce w etapie diecezjalnym zdobyła Paulina Strusińska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach, która również dostała się do ogólnopolskiego finału.
Pierwszą częścią finałowych zmagań, które rozegrano w Niepokalanowie, były eliminacje pisemne, testowe. Na ich podstawie spośród 130 finalistów wyłoniono siedem osób, które awansowały do części ustnej konkursu. Pytania konkursowe dotyczyły w tym roku trzech ksiąg biblijnych: Pieśni nad Pieśniami, Ewangelii św. Mateusza i Listu do Efezjan.

Wojtek Meiser w nagrodę za zwycięstwo pojedzie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, wraz ze swoją katechetką Ireną Cebulą. A choć jest dopiero absolwentem pierwszej klasy technikum, wygrana w konkursie biblijnym daje mu wolny wstęp na kilkanaście kierunków na 11 renomowanych wyższych uczelniach w kraju, m.in. na teologię, dziennikarstwo, socjologię, filozofię, politologię, a nawet matematykę. Na razie jeszcze nie myśli o wyborze studiów, a będzie miał trudny wybór, bo jak nam zdradziła jego mama, jest dobry i z przedmiotów ścisłych, i z humanistycznych. W konkursie o charakterze biblijnym startował nie po raz pierwszy.

Ponieważ tegoroczna edycja konkursu była jubileuszowa, jego dwudziestolecie świętowano w Niepokalanowie przy 220-kilogramowym torcie w kształcie Pisma Świętego. Uczestnicy finału mogli również zwiedzić Niepokalanów i wysłuchać koncertu zespołu Siewcy Lednicy.

Zadzwoń teraz